Ongelma nhl07 pelin kanssa, siinä pelaajat "hyytyy, hidastuu" aina välillä oudohkosti, ehkä 3-4 min välein. Pientä pätkimistä siinä samalla vielä. On uusi kone jossa on suorittimena amd athlon 64 X2 dual core processor 4200+ 2.20 GHz ja näytönohjaimena nvidian geforce 7650 GS. Ei tää niin huono kone ole että nhl 07 pätkii kun edellinen kone oli soneran vuokra kone paska ja nhl 07 toimi moitteettomasti. Uudet nvidian ajurit on ja siihen se oma osaaminen jääkin kun ei tajua noista nvidian control panel asetusjutuista olleskaan kun on vielä englannin kieliset niin oiskohan siellä jotakin säätöjä mitkä parantaa pelien pelaamista? Nyt siellä on silleen joku säätö että "ohjelma määrittää parhaat asetukset". Kun ite älyäisi noista säädöistä vaan niin..
moro no aja ensimmäisenä noi kaikki spywaret ja virus systeemit ja toiseks asenna se NHL 07 uudelleen. nii varmaan auttaa nimittäin mulla oli sama ongelma.
Ei auta kun on kaikki paskat pois koneelta ja pelikin asennettu noin viisi kertaa uuusiksi. Asetuksista kiinni kun vaan osaisi vielä säätää.
Itselläni on sama ongelma Fifa07:ssa. Noin 10 minuutin välein peli alkaa pätkiä raskaasti ja tämä kestää ehkä 10-30sec.
Asia korjattu, laitoin xp:n takas koneelle niin johan rupes pörisemään oikein. Pystyy pelaamaan melkein täysillä graffoilla ilman mitään nykimisiä. Eli vista se ongelma oli.