Eräs autovaraosa ohjelma toimii asennuksen jälkeen hyvin mutta nettiselaimen avaamisen jälkeen ei enää aukea.

Viestiketju Ajuri- ja softaongelmat -osiossa. Ketjun avasi ALaKO 04.04.2007.

  1. ALaKO

    ALaKO Member

    Liittynyt:
    04.04.2007
    Viestejä:
    1
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Eräs autovaraosa ohjelma toimii asennuksen jälkeen hyvin mutta nettiselaimen avaamisen jälkeen ei enää aukea. Tämä ohjelma siis toimii explorerissa ja käynnistettäessä valittaa seuraavaa:
    Problems while starting the server. Please check if the port on which server is running is free. Mikäköhän tossa nyt sit vois vastustaa kun ei lähde toimimaan...hyvät neuvot kalliit!!
     
  2.  
  3. Tuff

    Tuff Active member

    Liittynyt:
    10.10.2003
    Viestejä:
    3,621
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    66
    Ohjelma palvelee jonkin portin kautta, ja kun käynnistät selaimen niin selain varaa saman portin jota ohjelma tarvitsisi.
    katso ohjelman ohjeista tai asetuksista olisiko siellä kohtaa josta voisit määrittää eri portin ohjelmalle.
     
  4. Arnolds2

    Arnolds2 Regular member

    Liittynyt:
    09.04.2004
    Viestejä:
    233
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Mistä ohjelmasta kyse?
     

Jaa tämä sivu