Keskustelun rajaus - allekirjoitus?

Viestiketju Palautetta ylläpidolle -osiossa. Ketjun avasi prkllll 14.03.2007.

Viestiketjun tila:
Viestiketju on suljettu.
  1. prkllll

    prkllll Guest

    Olkoon vaan niin että tämä saitti kaventaa keskustelun yhteen aihepiiriin.

    Mutta miten käyttäjän henkilökohtainen allekirjoitus liittyy saitin sääntöihin siitä mistä saa keskustella? Keskustellaanko täällä allekirjoituksista?

    [​IMG]

    --
     
    Moderaattorin viimeksi muokkaama: 14.03.2007
  2.  
  3. pkaksp

    pkaksp Moderator Ylläpitäjä

    Liittynyt:
    11.01.2005
    Viestejä:
    12,231
    Kiitokset:
    53
    Pisteet:
    128
    Muutama ote säännöistä:

    "13. Muuhun kuin teknologiaan (joko suoranaisesti tai välillisesti) liittyvistä poliittisista aiheista keskustelu on kiellettyä. Eli jauhantaa maataloustukien tarpeellisuudesta, demareiden tarpeellisuudesta, Yhdysvaltain ulkopolitiikan suunnasta tai sen puutteesta, jne ei sallita keskustelualueillamme. Internet on täynnä poliittiseen keskusteluun keskittyneitä sivustoja."

    "5. Kaikki viestejä koskevat säännöt koskevat myös allekirjoituksia."

    "Allekirjoitusta koskevien sääntöjen rikkominen ei johda suoraan tunnuksen sulkemiseen. Käyttäjän on kuitenkin noudatettava ylläpidon ja/tai moderaattoreiden pyyntöä muokata allekirjoitus vastaamaan sääntöjä. Näiden pyyntöjen noudattamatta jättäminen johtaa pahimmassa tapauksessa tunnuksen sulkemiseen."

    Useista pyynnöistä huolimatta jätit allekirjoituksesi muokkaamatta.
     
Viestiketjun tila:
Viestiketju on suljettu.

Jaa tämä sivu