Paras 32" lcd 1000€ hintaluokassa

Viestiketju Televisiot -osiossa. Ketjun avasi umpSh 03.03.2007.

  1. umpSh

    umpSh Regular member

    Liittynyt:
    28.09.2006
    Viestejä:
    494
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Eli rahaa olisi televisioon käytettävissä noin 1000€(+/-200€), kokoa saisi olla tuo 32" ja hyvä liitettävyys tietokoneeseen olisi tärkeää.

    Tärkein kysymys lienee kuitenkin ajankohta. Onko juuri nyt hyvä aika ostaa tonnin televisio, vai hyödynkö muutaman kuukauden odottelusta paljonkin? Kesän loppuun mennessä uusi tv kuitenkin täytyy ostaa. Käytettävä rahamäärä tuosta tuskin kasvaa.

    Edit:typo
     
    Viimeksi muokattu: 03.03.2007
  2.  
  3. pirk

    pirk Guest

    No musta tuo odottelu vie vaan noidan kehään: Odotetaan tietyn mallin hinnnan laskua, sitten kun se on laskenut niin paljon parempi malli on taas tullut samalla hinnalla kuin edellinen oli ennen hinnan laskua, sitten odotetaan sitä ja niin edelleen....
     
    Moderaattorin viimeksi muokkaama: 04.03.2007
  4. Tommen123

    Tommen123 Member

    Liittynyt:
    23.01.2007
    Viestejä:
    13
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    No nyt on Stokkalla hyvä tarjous. Samsungin 32N73 hintaan 1290€, joten jos ennen kesää meinaat ostaa niin tuo on minusta hyvä hinta.
     
  5. tonizzio

    tonizzio Member

    Liittynyt:
    11.12.2006
    Viestejä:
    3
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
  6. teuvo

    teuvo Member

    Liittynyt:
    09.03.2004
    Viestejä:
    11
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Tossa hintaluokassa on vain yksi järkevä vaihtoehto eli Panasonic
    TX-32LX60F (n 990 Eur.) Vaikka ei mikään uusin malli, niin kuvanlaadussa voittaa Sony:in kalliimmatkin mallit.

    Silloin kun Panasonic on osallistunut eri testeihin , niin poikkeuksetta sijoittunut kärkipäähän oli sitten kyseessä LCD tai plasma.
    Tässä muuten nähdään hyvin se kenellä on kokemusta televisioiden tekemisessä. Ei sillä uudella ja nopealla paneelilla saada hyvää kuvaa jos muuten kuvanparannustekniikat yms ole hanskassa.
    Ja ai niin, Panskun kuvasuhdeautomatiikka on todella loistava ja
    käytettävyys loistavaa. Eipä paljon ohjeita tarvitse lueskella
     
  7. Antigod

    Antigod Regular member

    Liittynyt:
    31.03.2005
    Viestejä:
    236
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Mutta mitens juuri tuon Panan näytön nopeus?
    Onko esim. lätkää tuskaa katsoa kun kiekko jättää pitkät haamut ja miten toimii nopeatempoisissa PC-peleissä(ajo/lentosimut yms)?
     

Jaa tämä sivu