Kun koneessa on neljä muistipaikkaa ja kahdessa muistipaikassa on samanlainen 512 megan ddr muistikampa, niin voiko toiseen niistä vapaista muistipaikoista laittaa yhden erilaisen 1 gigan ddr muistikamman. Onko DDR sdram sama kuin DDR?
DDR tarkoittaa samaa kuin DDR-SDRAM. Muistipaikkoihin voit laittaa minkälaisia muisteja tahansa, kunhan ne sopivat slottiin.
jos koneessa dual channel, niin kaikki muistit ovat esim erilaisia ja eri kokoa, niin dual channel ei vaan toimi Niinkö?
Mitä hyötyy tost dual chanelist on? Ja et mikä sellane on, ku jossain törmäsin johonki muisti kittiin
tosta ku ton luet ni etköhän sitte teidä http://www.jathardware.com/index.php?option=com_content&task=view&id=72&Itemid=30