kaverin prossu sano eilen illalla sopimuksensa irti ja nyt olis uudelle tarvetta.aattelin ehdottaa tällästä AMD Athlon X2 6000+ .Olisko hyvä? intelin prossut ei kuulemma tule kuuloonkaan,en tiedä miks.Vai riittäskö esim: joku muu.Kone on kovasssa pelikäytössä. kertokaa mielipiteitä ja hinta-laatu suhteita kiitti!!
Kyllähän tuo on varmasti ihan hyvä prosessori jos ennestään on kyseisen kantainen emo koneessa. Tämä oikeastaan onkin ainut järkevä syy ostaa se amd. Jos taas emon joutuu myös uusimaan niin siinä vaiheessa tuossa amd:n ostossa ei enää ole oikein mitään järkeä.
No siinä tapauksessa jos kaverillasi on se pyöreästi 450€, jotka polttelee taskussa niin ei muuta kuin puotiin Onhan tuo kuitenkin amd:n malliston kärkipään tuote.
joo,sillä taitaa olla se 450e takataskussa eikä kuulemma hirveesti edes haittaa noinkin kallis prossu