1. Tämä sivusto käyttää keksejä (cookie). Jatkamalla sivuston käyttämistä hyväksyt keksien käyttämisen. Lue lisää.

Azureus ei lähetä?

Viestiketju Aloittelijoiden P2P-ongelmat -osiossa. Ketjun avasi hulatus 14.02.2007.

  1. hulatus

    hulatus Member

    Liittynyt:
    14.02.2007
    Viestejä:
    2
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Elikkä azureuksessa ilmennyt sellainen ongelma ettei ja'a mitään.Sisään kyllä tulee tuutin täydeltä mutta ulos ei lähde mitään,nat tila näyttäisi olevan ok ja samoin jakosuhde vaikken edes ja'a mitään.Jakaminen olisi välttämätöntä jotta ratio pysyisi mahdollisimman hyvänä.
    Kiitos avustanne!
     
  2.  
  3. bscd

    bscd Active member

    Liittynyt:
    02.03.2003
    Viestejä:
    1,947
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    66
    Tämä on ihan normaalia varsinkin jos vähän vanhempaa tavaraa laitalee...ei ole ketään muita joita tuo tavara kiinnostaisi, jotka eivät sitä olisi jo ladanneet. Jos taas tekee tätä ihan uusillakin torrenteilla, joilla on lataajia moninkertainen määrä jakajiin verrattuna, on jotain ehkä pielessä.

    Hyvä tapa nostaa ratiota on tehdä jostain omista kamoista torrent ja julkaista se sitten muiden ladattavaksi...tämä ei tosin onnistu ihan kaikilla priva-trakkereilla.

    Ja laitapa toki azureuksessakin protokollan salaus tjsp. myös lähteville yhteyksille päälle...nykyään yhä useammin kiikastaa hitaat yhteysnopuedet siitä kun operaattori sitä rajoittaa. Tuolla toiminnolla taistellaan vastaan.
     

Jaa tämä sivu