nii pystyiskö tällasella konepaketilla pelaa counter strike ilman lageja? Tekniset tiedot Fujitsu Siemens pöytätietokone Prosessorityyppi Intel Pentium 4 HT Prosessorin numero 524 Prosessorin nopeus GHz 3,06 RAM-muistin tyyppi DDR2 RAM-muistin nopeus MHz 533 RAM-muistin määrä MB 1 024 RAM maksimi laajennettavuus 2 048 RAM-muistipaikkojen lukumäärä 4 Vapaiden RAM-muistipaikkojen lukumäärä 2 Cache-muisti Kb 1024 Tallennuskapasiteetti GB 160 Kiintolevyn kierrosnopeus rpm 7 200 ATI X1300 64 näytönohjain 512MB, 2x PCI, LAN ja FireWire
Jos 1.6 versiota meinaat niin kyllä, mutta jos tuollaista olet ostamassa, niin kyllä suosittelen vaihtamaan osista koottuun, nuo valmispaketit ovat vähän niin ja näin hinta/laatu-suhteen kannalta.
Vaikka sijoittaisit koneeseen 3000 euroa, niin se ei ratkaise kysymystäsi. Lagi on verkkoviive ja se riippuu täysin nettiyhteydestäsi.