1. Tämä sivusto käyttää keksejä (cookie). Jatkamalla sivuston käyttämistä hyväksyt keksien käyttämisen. Lue lisää.

CD asema ei rullaa

Viestiketju PC:n rautaan liittyvä keskustelu -osiossa. Ketjun avasi Latexi 01.12.2006.

  1. Latexi

    Latexi Member

    Liittynyt:
    29.12.2005
    Viestejä:
    67
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    Eli ongelmana olis että välillä kun laitan cd:n joko tavalliseen tai kirjottavaan asemaan, niin eka kuuluu sellasta cd:n "lukemisääntä", mutta levy ei ala pyörimään...ongelmaa ei kokoajan ilmene, mutta yleensä kuitenkin, kun konetta käyttää. Mikä avuksi?
     
  2.  
  3. Neptun

    Neptun Active member

    Liittynyt:
    17.01.2005
    Viestejä:
    3,954
    Kiitokset:
    10
    Pisteet:
    68
    Katso ensiksi onko kysymysmerkkejä Laitehaollinan CD- DVD aseman kohdassa. Jos ei niin vikaa voi olla itse aseman raudassa, likaantunut lukupää? Puhdistusvälineitä on, mutta vaikutus ei ole mitenkään varmaa. Vanha kunnon konsti vikaantuneen raudan tutkimiseen on lainata jotakin vastaava, kytkeä ja kokeilla.
     
  4. Hz4

    Hz4 Guest

    Minkähän merkkinen CD-asema on kyseessä? LG CD-asemat hajoaa milloin,missä ja miten tahansa. Uusimmat LG CD-RW/DVD-R Compo- ja DVD-RW-asemat on kyllä ihan laatu tavaraa.
     

Jaa tämä sivu