Ongelma alkoi esiintyä nykyisen kokoopanoni hankinnan jälkeen joka on: AMD athlon 2600+, Asus A7N8x-x,Inno 3D 5600 FX ,seagate 300gb ja 200W poweri. Välillä kone saattaa toimia tuntejakin ilman ongelmia mutta ennemmmin tai myöhemmin alkavat pikselit kadota http://img161.imageshack.us/my.php?image=vikaid5.jpg. Ajurit on päivitetty ajan tasalle niin alkaa toivo loppua miten tämä ongelma hoidetaan. Kenelläkään muulla ollut samankaltaisia ongelmia? Ja ratkaisua kaivataan.
Kuvasi ei näy. (Sitäpaitsi Imageshackin sivuilta saa matoja) Kuvaa näkemättä raavin päätäni kohdassa jossa sanot powerin tehon olevan vain 200W. Onko sulla USB-laitteita käytössä?
Eli vinkkiä että välilyöntiä linkkien jälkeen =) http://img161.imageshack.us/my.php?image=vikaid5.jpg Itse ongelmaan, näytönohjain varmaan lämpenee liikaa eli turska:n kysymystä toistaen.