Aika viileänä käytarkoittaako sitä että nyt voi kellotella huoletta?Vai olsikohan sitten jotain vikaa...ensin lämmöt jumitti lukemissa 18-19 ja nyt sitten yhtä-äkkiä lämpöjä on core centerin mukaan miinus 39 :O Tuon core centerin asentelin jo uusiksikin,mutta ilman vaikutusta.Mikä vikana?Emo vai prossu?Prossuna AMD 3800+ X2 ja emona MSI K9N platinium.
Joo, mutta jos sattuu olemaan kaupunkilaispoika Vikaahan on mitä ilmeisemmin antureissa, ellei eiem ole kylässä eskimoiden luona, nimi vähän viittaisi... Siis se komponentti vaihtoon, kumman lämpöjä mittailit. Corecenter ei ole tuttu, niin ei voi päätellä. Tai sitten unohda kaikenmaaailman mittaukset, jos pelittää. Mittaus ei ole itsetarkoitus, ellet ala huippuja hakea kellottelulla.
joo taitaa olla helsingistä... nehän ei erota hevosta lehmästä eikä koivua kuusesta. joo katohan omasta biosista miten ne lämmöt siellä prossulla on..
Niin ja toisaalta maalaiset ei tunne muita kaupunkeja Minkä helkutin takia se hevonen sitä lehmää pa...? Ei mitään itse asiasta. Anteeksi etukäteen jo tämä huumoripitoinen ketju, en jatka.
noh noh pysytään asiassa jos bios näyttää normilämmöt niin kannattanee kokeilla muita softia: http://keskustelu.afterdawn.com/thread_view.cfm/348166
Opetellut kaikkien maiden pääkaupungit ja tärkeimmät kaupungit 5. luokalla. T: Maalaispoika Jos taloudesta löytyy, niin kokeile erillisellä lämpömittarilla, esim. siilin (ei sen eläimen) lämpöä.
En nyt kyllä olisi uskonut että joku ottaa tosissaan heittoni että nuo lämmöt olisivat oikeasti -39 Maalaisjärjen käyttö ei ole myöskään kielletty näitä viestejä lukiessa..Ja kaupunkilainseksi on turha haukkua No,"ongelma" selvisi,vika on tosiaan tuossa core centerissä.Sehän on tuon emon mukana tullut MSI:n ohjelma.Kun uudelleen asennuskaan ei auttanut arvelin vian olevan antureissa.Mutta näin siis ei ollut,bios näyttää tosiaan lämmöt oikein...Liian hätäinen vain olin kun turhan äkkiä täällä kyselin... Täytyypä asennella joku muu ohjelma jos jaksaa...