*Yhteyden aikakatkaisu. Palvelin osoitteessa www.google.com vastaa pyyntöihin liian hitaasti.* Elikkäs yhtäkkiä Firefox ei enää suostunut toimimaan ja antoi kyseisen ilmoituksen etusivulle hetken mietittyään. Itselläni oli sama ongelma, nyt isän koneessa, mutta minulla lähti parin päivän päästä itsekseen toimimaan. Tässä ongelma on pysynyt jo vajaan kuukauden. Olen kokeillut poistaa kaikki firefoxin tiedostot koneelta ja asentaa uudelleen, mutta ei ole auttanut. Mikä siis avuksi? Muistaakseni luin foorumilla, että muilla ollut samaa ongelmaa, mutta nyt ei löytynyt haulla. Kukaan tuota IE:tä jaksa käyttää :>
Tulipas hätäisesti kirjoitettua. Elikkäs, IE toimii, netti toimii, mutta Firefox ei toimi millään sivulla. Kun avaa .exe:n miettii jonkun aikaa ja sitten tulee tuo ilmoitus.
Itseasiassa.. Käytössä on A-Linkin reititin ja sieltä palomuuri käytössä. Onko tietoa, miten itse palomuuriin pääsee käsiksi? Tuon selainkomennon (10.0.0.1, oliskohan)kautta ei saa valittua kuin sen, onko palomuuri päällä. Jos sen pois ottaa niin ei toimi netti :/
Hmmm... Perhana, kun oli itselläni sama ongelma tässä juuri, tosin silloin ei IE eikä tulikettu toiminut. Mitä palomuuria käytät?
Jos IE toimii niin en usko että rauta palomuuri estäisi liikennettä. Onko Firefoxin asetuksissa jotain välityspalvelinta ja oletko kokeillut ilman sen käyttämistä?