Mulla on tämmönen HP Pavilion a309 joka on noin 3 vuotta vanha. Formatoin koneen ja asensin windowsin uusiks ja sen jälkeen tää kone on alkanu tilttailee ja käynnistyy uudelleen ihan itekseen. Aina ku tää kone tilttaa niin mikään ei toimi. Sillo pitää vaan resetoida kone. Mikä tässä vois olla vikana?
kaikki ajurit laitettu? ja uusimmat laitehallinnassa ei huuto/kysymysmerkkejä? katsotapahtumien valvonnasta onko millaisia virheilmoituksia.
en löytänyt HP:n sivulta ajureita erikseen ladattavaksi,tarvitavat ajurit varmaan löytyvät koneen mukana tulleilta cd-levyiltä Löysin seuraavan ohjeen jolla saat palautettua HP:n recovery cd:ltä tarvittavat ajurit. jos siitä on apua, kokeile kuitenkin etsiä levyltä pelkät ajurit niin ei nykyinen XP asennus muutu. http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/...lc=en&product=374764&lang=en&docname=bph07142 Use the HP or Compaq application recovery process to install drivers and software as follows: Click Start, Programs, HP Tools or PC Help and Tools, and then click HP Application Recovery. In Windows XP, select either Driver Installation or Application Installation and click Next. In Windows 98 and Me, click either the Applications tab or Device Drivers tab. Select the driver or name of software you wish to reinstall and click Install or OK. Read and respond to any installation Windows that might appear
En mäkään enään löytäny niitä ajureita sieltä. Löyty ne vielä pari viikkoo sittne sieltä. EI tän koneen mukana tullu mitään levykkeitä. Ois kai pitäny ite polttaa, mut enhän mä sillo tajunnu.
Taas toi kone sammu ku latasin päivityksii cs:ssään ja katoin samalla leffaa. sit ku se käynnisty tuli tommonen Miten ton sais korjattuu?
Ettei sulla näyttis kuumenis liikaa? Toisaalta jos sen on alkanu tileemöön Windowsin uudelleen asennuksen jälkeen, niin tuskin on siitä kyse. Yksi vaihtoehto on, että koettaisit vielö asentaa winukkaa uusiks ja muista ottaa nettipiuha irti, etteti pöpöt vuoda koneelle.