Elikkäs osaisko kukaan linkata jonkun emon joka tukee PCI-e ja DDR333 tai DDR400, hintahaarukka joku 50-120€ ? Jaa niin myös sellanen mikä sopii Intel 865.
865 on Intelin piirisarja, eli annappa vielä Nykyinen prosessori niin pistetään emoa kehiin. e. Tai mitä todennäköisimmin koneessa on LGA775-kanta
Tuossa olisi ihan hyvä: http://www.mbnet.fi/hintaseuranta/tuote.aspx/45655 Siinä on sekä DDR että DDR2 muisti paikat. Voit myös päivittää prosessorin Core 2 Duoon jos jossakin vaiheessaa haluaa.
No siinähän on näppärä ja halvahko emo. Kiitokset! Osaisitko ehdottaa vielä uutta virta lähdettä? 350w +!
Tässä olisi tuon sarjan kuningas: http://www.mbnet.fi/hintaseuranta/tuote.aspx/32183 JOs on turhan kallis niin sitten tämä olisi aika hyvä: http://www.mbnet.fi/hintaseuranta/tuote.aspx/25981
Näillä lähtee ja vielä 2g muistia. Vielä piti kysyä että toimiiko esim DDR333 muisti emolla joka tukee DDR400 ? Vai aiheuttaako tämä jotain häiriötä ym. ?