Kysymyksiä käytt. uud.asennuksesta..

Viestiketju Windows -ongelmat -osiossa. Ketjun avasi Blondi3 08.08.2006.

  1. Blondi3

    Blondi3 Member

    Liittynyt:
    14.07.2006
    Viestejä:
    5
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Tän koneen saa asennettua siihen pisteeseen kun se oli kaupasta tullessakin eli siihen valikkoon se meni kun koneen ekan kerran avaskin. Pienessä käyttöohjeessa oli tämmönen pikkupräntti: "Tärkeää! Tämä toiminto vaatii 2-3 GB kiintolevytilaa piilotettuna osioina." Niin siis ottaako se omaan käyttöönsä aina vaan 2-3GB (eli kun asentaa uudelleen niin kiintolevyllä onkin 2-3GB vähemmän tilaa ja sitten kun asentaa taas uudelleen niin taas on 2-3GB vähemmän tilaa) vai ottaako se vain kerran sen vai vaatiiko se vain sen verran vapaata tilaa muttei "varasta" sitä.

    Niin kun asensin tän uudelleen niin ruudulle tuli että kaikki tieto ylikirjotetaan. Mitä se ylikirjottaminen tarkottaa onko ne lopullisesti pois koneelta vai mitä :eek:
     
  2.  
  3. Agent_007

    Agent_007 Senior member

    Liittynyt:
    05.05.2003
    Viestejä:
    29,936
    Kiitokset:
    124
    Pisteet:
    143
    Tuo osio on valmiina, eli siellä on ne palautustiedot. Eli tuo kirjoittaa kaikki tiedostot uudelleen, eli "pyyhkiytyy" myös omat tiedostot mitä on koneella tallessa.
     

Jaa tämä sivu