eli mulla ois yksi ripattu DVD koneella,eli siis tiedostot ovat VIDEO_TS kansiossa. kun katon leffaa BS.Playerillä(2.10),niin kuva ja äänet toimii hyvin,mutta en saa tekstityksiä millään näkymään. leffassa on valittavana useamman kieliset teksit. ja toinen kysymys,onko mitenkään mahdollista saada ulkoiset .srt/.sub tekstit toimimaan DVDR:n kanssa?
DVD-rippejä kannattaa katso dvd:en tapaan. Media Player Classic sopii esimerkiksi hyvin: http://fin.afterdawn.com/ohjelmat/video_ohjelmat/dvd_soittimet/media_player_classic.cfm Avaat Media Player Classic:lla vain VIDEO_TS kansiossa olevan .ifo tiedoston, niin leffa alkaa pyöriä oikein.
saan kyllä leffan pyörimään BSPlayerillä (2.0 versiossa siis DVD tuki). avaan juuri siis sen .ifo tiedoston. kaikki muu toimii mutta tekstejä en saa ruudulla näkymään. joo MPC:llä näkyy tekstit ja muutenkin näyttäs toimivan paremmin. aika heikko näyttää toi BSPlayerin DVD tuki olevan.