tarvis ostaa jonkinlaine littu näyttö ku muutan omast kämpäst pois..alkaa toi putkinäyttö kyllästyttää:/. ehdotuksia--->
Hieno homma olisi jos kertoisit postauksessasi että mihin haet littu näyttöä? Tietokoneeseen vaiko olkkariin HTPC käyttöön ja minkä kokoista ja muotoista( 4:3 tai 16:9 ) ja minkälaiset liitännät ovat tarpeen jne... Ja yleensähän näitä kannattee miettiä ennen mahdollista topiikin tekoa. Ja sanojen loppuunkirjoittaminen helpottaa luetun ymmärtämistä hyvin Oletko vilkaissut tätä 19" tuuman näytöt threadiä ?? http://plaza.fi/muropaketti/bbs/t369671
nii joo sori..iha pc:lle meinasin..sellane 19" ois aika sopiva varmaa..littu näytö ja ptukinäytön liitännät löytyy..
Tuo Viewsonic on todella hyvä, duunipaikalla saanut hyvät arvosanat. Sensijaan kotikäytössä oleva Acer on ollut pettymys. Kotona parikin tällaista; http://www.eurologic.fi/verkkokauppa/uusi/tuotteet/tuotetieto_ikkuna.php?tuotekoodi=ET.L4108.012 toinen tosin lähti viikolla bumerangina takaisin, onneksi on takuu voimassa.
Tuota Viewsonicia voin myös itse suositella lämpimästi. Ollut jokapäiväisessä käytössä jo useamman kuukauden ajan ilman ongelmia; on tosin hiukan likaantunut, mutta sehän ei ole valmistajan vika vaan laiskan siivouksen.
Hmm, kysytään nyt tässä samassa: Etsin 20" wide-näyttöä, hinta pysyisi alle 350e. +10e ei vielä ole paha, mutta mielellään ei enempää. Näytöllä tultaisiin katsomaan leffoja ja ehkäpä TV'tä jos vain jaksaa sen TV-kortin ostaa. Myös pientä pelailua on tiedossa. Tämän hintaisessa näytössä pitäisi tietenkin olla jo DVI-liitäntä. Näytön hankkisin luultavasti jossain välissä syksyä. Kysäisen nyt jo tätä, sillä näytöt tuskin "kehittyvät" yhtä nopeasti kuin muu koneen rauta. Kiitoksia.
toi vievsonic kuulostaa aikaa lupaavalta...kai noi littunäytötki kestää suurinpiirtein yhtä kauan ku putkinäytöt?
Tänään sain oman Viewsonic VA2012w näytön.. maksoi 425€ ja näin muutamien tuntien jälkeen näyttää oikein hyvältä.. DVI- ja VGA liitännät löytyvät... Itse myös ajattelin aluksi 350€ näyttöä mutta jokaisessa mitä katsoin löytyi muutamia puutteita, joten päädyin tähän malliin. linkki valmistajan kotisivuille: http://www.viewsoniceurope.com/fi/Products/LCDE2/VA2012w.htm Ja Mbnetin hintaseurantaan: http://www.mbnet.fi/hintaseuranta/tuote.aspx/31645 Kannattaa sitte katsoa ettei tilaa VA2012w -2 <-- siinä ei ole DVI-liitäntää..