Etsiskelin neuvoja, mutta eihän vanha löydä. Elikkäs poltin on GSA-4120B ja Firmware A117. Asensin win2k pron uudelleen, ja kun yritän polttaa levyjä, niin kirjoitusnopeus on vai 2x. Ennen formatointia nopeus oli 8x. Ja samat levyt käytössä. Missäköhän mahtaa vika olla? Kokeilin toisessa koneessa, niin siellä polttonopeus oli tuo x8.
Oletko katsonut polttosoftasti mikä nopeus on oletuksena. Ja Mitä hitaampa poltat niin sitä parempi jälki tulee.
Onhan noita koitettu vaihtaa tottakai. Ja on tiedossa toi polton laatu homma myöskin. Mutta Kyllä tämä homma olis kiva selvittää. Kestää tuhottoman kauan poltto tolla nopeudella.
Ööh. Miks? Mitäs haet takaa? MCC 03RG20 - Verbatimin levyjä. DVDDecrypter ilmoittaa x8 kirjoitusnopeudeks...
Itselläni poltto ei onnistunut Nerolla kuin 4X kunnes tunnistin DVD-levyt Nerolla, niin alkoi polttaa 8X. Jos poltat Nerolla onko siinäkin 2X kuin Decrypterillä. Ajoin sitä asiaa takaa jos ongelma olisi koskenut Nerolla paistoa.
Sama homma Neron kanssa. x2 vain nopeus, vaikkakin Nero väittää et olis x8. Aikaa mitä polttamiseen menee vastaa x2.
Jos olet asentanut Win2k,pron,niin levyaseman tuki ei ehkä tunnista levyä, tuleeko mitään virheilmoitusta. scsi virheilmoitus