Miten saan merkkivalot palamaan. Kotelossa virtakatkaisijan alapuolella on keltainen ja vihreä merkkivalo,vihreä palaa,kun koneessa on virrat päällä ja keltainen palaa kun kiintolevy on toiminnassa.Kotelo Chieftek Emolevy Asus A8V. Emon oikeassa alakulmassa on varmaankin paikka piuhalle,mutta mikä piuha tulee katkaisijasta pinniin, manuaali kateissa,ei ole siitäkään apua.
Manuaalin saat tuolta: http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=A8V Manuaalissa on kerrottu nuo pinnit, eli sieltä selviää mihin pinneihin minkäkin kotelon johdon kytket. (HDD ja POWER)
Jep manuska löytyi netistä Asuksen sivuilta ja laitoin kaikki piuhat sen ohjeiden mukaan, kaikki muut toimii ihan ok,mutta nämä merkkivalot ei pala,oliskohan nyt jossain muualla jotain pielessä.??
Johto oikeessa pinnissä napaisuus vaihdettu,koitettu kaikki mahdollinen, ei toimi,käännetty ja väännetty puolin ja toisin.
Sitä olen meinannut itsekkin,että noi ledit olis hajonnut,onhan toi tosin vanha kotelo,tai sitten on tossa katkaisiapaketissa jotain,?? No pääasia,kun kone toimii,ei se parista polttimosta ole kiinni.