DVD rippaaminen

Viestiketju Ajuri- ja softaongelmat -osiossa. Ketjun avasi Assasini 11.05.2006.

  1. Assasini

    Assasini Member

    Liittynyt:
    12.12.2005
    Viestejä:
    79
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    Eli kokeilin ripata dvd:tä tolla ohjeella http://fin.afterdawn.com/artikkelit/arkisto/dvd_videocdksi_teksteineen.cfm
    Tein ohjeen mukaisesti melkein loppuun asti kunnes Conversion-välilehdessä törmäsin erroriin kun latasin sen IFO tiedoston. Tuli että auth.. suoritti laittoman toiminnon jne. Siis se tavallinen errori ja sitten se jäi jumimaan. Aspista se jotain valitti, mutta pitääkö sitten XP:seen asentaa aspi ajurit?

    Kokeilin kuitenkin vähän ajan päästä ku se siinä jumi nii laittaa rippaamaan ja se jumi siihen analyzing subtitles. Kuin kauan tuossa analyysissa oikeasti kestää, odottelibn jonkun puoli tuntia kunnes sammutin, en ajaksanu enää.
     
  2.  
  3. Agent_007

    Agent_007 Senior member

    Liittynyt:
    05.05.2003
    Viestejä:
    29,936
    Kiitokset:
    124
    Pisteet:
    143
    Se DVD:n rippaus kannattaa tehdä DVDfab Decrypter tai DVDdecrypter ohjelmalla jonka jälkeen syöttää noita ripattuja tiedostoja tuolle DVD2SVCD:lle.
    Ja ASPI ajurin asentamalla tuon ohjelman oman rippauksen levyltä pitäisi myös toimia, mutta en tiedä kuinka hyvin se yleensä toimii.
     
  4. Assasini

    Assasini Member

    Liittynyt:
    12.12.2005
    Viestejä:
    79
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    Jeps, kiitos sinulle, kokeilen
     

Jaa tämä sivu