Valikkojen teko sarja poltto dvd:lle?

Viestiketju Digivideo-ongelmat ja -keskustelu -osiossa. Ketjun avasi DFC1984 12.04.2006.

  1. DFC1984

    DFC1984 Regular member

    Liittynyt:
    25.03.2006
    Viestejä:
    106
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Miten saan valikon tehtyä DVD.lle, johon poltettu joko 2 elokuvaa tai 4-5 TV-sarjan jaksoa, eli mistä saisi valita minkä elokuvan tai jakson DVD:ltä katsoo??!¨

    Mulla on ton ConvertXtoDVD, mutta se tekee sen vesileiman levylle ja sitä en halua.
     
  2.  
  3. microbi

    microbi Active member

    Liittynyt:
    23.02.2005
    Viestejä:
    1,374
    Kiitokset:
    1
    Pisteet:
    68
    esim. Nero Vision

    Itse käytän DVDLab Pro:ta, mutta ei kai sillä ole väliä? Tolla lab:lla saa vaan "siistimpiä" menuja mielestäni.
     
  4. DFC1984

    DFC1984 Regular member

    Liittynyt:
    25.03.2006
    Viestejä:
    106
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Voisitko hieman jelpata DVDLab Pro:n käytössä??! on tuo englanti vähän kehno ja se näyttää vähän monimutkaiselta!
     
  5. microbi

    microbi Active member

    Liittynyt:
    23.02.2005
    Viestejä:
    1,374
    Kiitokset:
    1
    Pisteet:
    68
    Tuossa sellainen perusopas: http://www.nefernetti.com/dvdlabpro-perusopas.htm
    Unohda ne tekstitykset tästä ohjeesta, ellet niitä halua lisätä.
    Periaatteessa menee noin. Jos sinulla on jo *.VOB:t avaa ne. Taitaa kysellä jotain niiden liittämisestä kun valitse ensimmäisen vob:n => ponnahtaa ikkuna esiin jossa 3-eri vaihtoehtoa, valitse ENSIMMÄINEN => liittää VOB:t yhteen
    ==> näin ei tarvitse "säätää" vob:n kanssa vaan ohjelma pistää ne nätisti yhdeksi elokuvaksi (muistan kun tein jotain, niin aluksi EI liittänyt koko leffaa, ainoastaan sen yhden vob:n...eli leffa oli vain yhden vob-tiedoston mittainen - siksi se ensimmäinen VOB:n liittäämis vaihtoehto)

    Sen jälkeen kun VOB:t liitetty yhteen (tarkista leffa-ikkunasta että meni oikein), teen vain Menun kuten ohjeissa + voit lisätä taustakuvaa ym.
     

Jaa tämä sivu