no niin.. ois pieni ongelma jos joku viittis auttaa.. eli haluaisin tietää et miten saan tekstit kiinteiks noihin elokuviin. ko on elokuvia, esim Patriot(finsub).. niin miten saan tehtyä elokuvasta sellasen et ne tekstit on kiinni siinä elokuvas. jos elokuva on avi ja tekstit on sub. oisin kiitollinen jos joku kertois et miten???
http://www.nefernetti.com/divx-kiinteet-tekstit.htm http://www.bitburners.com/option,com_smf/Itemid,71/topic,594.0/prev_next,next molempiin hieman opasta.
joo kiitoksia.. sain ne tekstit siihen leffaan mut sit siin ilmeni sellasia pieniä ongelmia.. ensinnäki miten saan sen leffan samankokoiseks ko se oli aiemmin?? Ja sit vielä oli äänen kans pieniä ongelmia eli ne ei ollu oikeilla kohilla..eli mitäs vois tehä???
Tuolla AutoGK:lla voi valita itse tuon lopputuloksen koon. Pelkällä virtualdubmod:illa vähentää siitä halutusta tiedoston koosta aluksi ääniraidan koon ja sitten Target size kohtaan haluttu koko (näin siis xvid ja divx kanssa, pitää myös käyttää two pass pakkausta, toinen tapa on laskea videon koko jaettuna elokuvan kesto sekunneilla bitrate jota voi käyttää CBR pakkaukselle, kuvanlaatu vain on huonompi yhdelle pakkauksella kuin kahdella). http://www.doom9.org/index.html?/xvid-vdub-final.htm eli AutoGK on helpompi. Tuon ääniraidan suhteen kannattaa vastata NO kun se valittaa jotain VBR audiosta.