Kun asentaa ffdshown (ei muita codeckeja), niin onnistuuko esim. avi-tiedoston katsominen bsplayerillä suoraan vai pitääkö jommankumman asetuksia muutta tms?
Itsellä on ffdshow:n video decoder configurationissa rasti ruudussa subtitles, eli jos teksti ei näy niin kokeile sitä. Toisaalta - mielestäni VLC mediaplayer on parempi, tähän mennessä näyttänyt kaikki, mm. .mkv-filut ilman nikotteluja eikä vaadi codekkeja. Edit: Tuli tällainen vastaan aaxxeell
VLC toistaa kaikki videot ilman ongelmia Ongelma on tekstityksissä.. Ne saa näkyviin, mutta eivät tule ajallaan .. Ainut vika siinä ohjelmassa, jonka takia ei hyvä
Kannattaa kokeilla VLC:n nightly buildeja tai sitten tuota http://fin.afterdawn.com/ohjelmat/video_ohjelmat/dvd_soittimet/vlc.cfm uusinta versiota jossa muistaakseni noita sub tiedostojen aikaongelmia on korjattu. Tai käyttää esim. 0.8.2 versiota jossa tuota vikaa ei muistaakseni ole.