Terve. Eli suositelkaa jotain hyvää ja halpaa polttavaa dvd asemaa. En ole ennen juurikaan kyseisiä laitteita tarvinnu, nii siks kysynkin teidän mielipidettä. Kattelin alustavasti hintaseurannasta tämmösii: LG 16x DVD+/-RW Dual Layer, IDE (GSA-4167) http://www.mbnet.fi/hintaseuranta/tuote.aspx/28945 LG 16x IDE DVD+/-RW Dual Layer (GSA-4166) http://www.mbnet.fi/hintaseuranta/tuote.aspx/30448 NEC ND-3550 16x IDE DVD+/-RW Dual Layer http://www.mbnet.fi/hintaseuranta/tuote.aspx/29603 NEC ND-3551 16x IDE DVD+/-RW Dual Layer http://www.mbnet.fi/hintaseuranta/tuote.aspx/31716 Mielipiteitä tulemaan. Mikä laite on toiminu sulla hyvin? Kiitoksia.
LG:t on ainakin itsellä toiminut hyvin. Myös BenQ:n asemia kannattaa katsella, ovat saaneet ihan hyviä testituloksia.
LG on peruskäyttöön ihan hyvä kapistus, polttaa levyt. Itse kuitenkin olen jäänyt kaipaamaan PIE / PIF-arvojen lukumahdollisuutta, voisi vähän kontrolloida että minkä laatuisia poltetuista levyistä tulee. Vastaan kun on pahimmillaan tullut tapauksia, että dvd on toiminut polttamisen jälkeen mutta ei enää kahden päivän kuluttua.
Waan eipä noista Necin asemistakaan ole pahaa sanottavaa. Ovat nekin tainneet jotain testejä voittaa. Itselläni LG:n GSA-4166 ja hyvin on lätyt polttanut.
Noi LG:n asemat on ihan hyviä ja toimivia. Jos luulet et tarviit sitä Light Sribeä ni ota sit toi LG GSA-4166.
samaa mieltä muiden kanssa LG ihan hyvä perusasema..itellä dvd-ja cd-asemat eikä ole moittimista.Huolii kaikenlaiset levyt ja polttamisessa ei ole ongelmia!
@Pahvipiä kerro lisää asemastasi..? eri asioiden nopeuksista, ja käynti- ja lukuäänistä? ja kun kaikki puhuu noista testeistä, niin laittakaas mullekkin sitten yks semmonen testi jossa on noita uusia LG:n ja NEC:n asemia...???? kiitos
Niinpä,juuri tämä mikä löytyy minulta.On kyllä parilla kaverilla myös noita BenQin asemia,ja ihan kelpo kapineita.Mutta,halpa/hyvä...Osta LG.
tekniikka kehittyy, ja mikä oli vuosi sitten hyvää/huippua, on nyt täyttä persettä. no ehkei ihan, mutta.... eli onko kukaan lukenut mitään testejä sen jälkeen kun toi LG:n light scribe asema (4166) tuli markkinoille, siinähän on lukuajat 'paljon' nopeammat, kun vanhoissa LG:n asemissa, ja myös vikkelämpi, kun noi uudet NECit.