|
Windowsin ulkoasun muokkaus
|
|
Member
|
6. toukokuuta 2007 @ 12:17 |
Linkki tähän viestiin
|
|
Yritä lataa uudelleen :)
|
|
TheLucky
Senior Member
3 tuotearviota
|
6. toukokuuta 2007 @ 14:25 |
Linkki tähän viestiin
|
Eipä sekään auttanut. Huomasin vain kun latasin että 31% kohdalla tulee merkki ääni että on ladannut loppuun. Mutta silti WinRAR sanoo: "WinRar ei pysty purkamaan tiedostoa. Tiedosto on joko tuntemattomassa muodossa tai viallinen". Toi 31% juttu kyllä vähän epäilyttää.... Pitäiskö ottaa se alempi patchi?
EDIT latasin alemman patchin ja ainakin purki sen =) onko se 5.5 patchi, kun siinä lukee niin?
EDIT 2 kun painoin sitä tuplaklik, niin sano samaa kuin melkein muillakin. ELi jotakin soopaa. Ja latasin uusiksi mutta eipä sekään auttanu. Pitäiskö manuaalisesti asentaa? Toi englanti ei oo mikään vavhvin laji mutta yritänyttä ei laiteta...
The Lucky: Name tells everything ;)

Viestiä on muokattu lähettämisen jälkeen. Viimeisin muokkaus 6. toukokuuta 2007 @ 14:31
|
|
duumi
Junior Member
2 tuotearviota
|
8. toukokuuta 2007 @ 11:38 |
Linkki tähän viestiin
|
|
sain toimimaan tuon vista teeman hyvien ohejiden avustamana :)
mutta mutta miten noita iconeita sais muuteltuu vistan iconien nakoseks?
ullataa
|
|
hlmaikki
Newbie
|
28. toukokuuta 2007 @ 17:14 |
Linkki tähän viestiin
|
|
Elikkäs heti kun tuplaklikkaan tuota UXThem Multi.Patcher 5.5 niin se rupeaa jotain patchia buggamaan ja menee vikasietotilaan. Asennanko patchin ?
Tuossa ajankuluksi myös etsiskelin tuota C:Windows/i386 kansiota josko se olisi siitä johtunut muttei koko kansiota koneesta löytynyt :D
|
|
megazone
Account closed as per user's own request
|
10. kesäkuuta 2007 @ 18:19 |
Linkki tähän viestiin
|
|
Anteeks ku dissasin HYVÄÄ ohjettas :) Ongelma ilmeni uudellee pari päivää sitten, kun asentelin tätä uudelleen :). Nyt löyty syy, kiitos hyvästä ohjeesta :)
Processor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.40GHz (2 CPUs)
Memory: 1022MB RAM
Card name: RADEON X700 SE
|
Senior Member
9 tuotearviota
|
10. kesäkuuta 2007 @ 18:31 |
Linkki tähän viestiin
|
|
no mikä oli syy?
Näyttö: HP:n 19 tuuman / Kotelo; Antec sonata III / Prossu: Intel core 2 duo e8400 @ 3.6 GHZ 24/7 + Noctua NH-U12P / Näytönohjain: EVGA GeForce 8800GT 512 MB superclocked + Zalman VF900-Cu / Äänikortti: Creative Labs Sound Blaster X-Fi XtremeMusic / Emolevy: Abit IP35-E / Kovalevy: samsung Spinpoint T166 500 GB + + Lacie 250 GB ulkoinen kovalevy /DVD-asema: Samsung DVD+-RW Dual Layer, SH-S203B/BERN 20x8x48, SATA / Muistit: 2 X Transcend aXeRam 2X1GB 800 MHz+ kitti / Hiiri: Logitech MX-518 / Näppäimistö: Logitech UltraX Premium / Tulostin: Hp psc 750 / Peliohjain: 2X Logitech PRECISION GAMEPAD / Käyttis: Windows xp 32bit SP3 / Tuuletinsäädin paneeli: Zalman ZM-MFC2 / Mp3-soitin: Creative zen 4GB
|
|
duumi
Junior Member
2 tuotearviota
|
13. kesäkuuta 2007 @ 08:20 |
Linkki tähän viestiin
|
|
semmosta vaan et latasin deviantArtista hienon vista teeman, mut se ol joku ihme tiedosto ni ei toimi! Pitääks sen olla just toi windowsin visuaalinen tyyli sen tiedoston?
ullataa
|
Newbie
|
27. heinäkuuta 2007 @ 21:14 |
Linkki tähän viestiin
|
|
Isot kiitokset!! Toimimaan sain eikä ollu ees vaikeelta! Vaihtelu piristää ulkoasussa. Hyvä opas.
|
Member
3 tuotearviota
|
8. joulukuuta 2007 @ 23:38 |
Linkki tähän viestiin
|
Lainaus, alkuperäisen viestin kirjoitti Eetska: Isot kiitokset!! Toimimaan sain eikä ollu ees vaikeelta! Vaihtelu piristää ulkoasussa. Hyvä opas.
|
|
A4L
Newbie
|
11. joulukuuta 2007 @ 15:39 |
Linkki tähän viestiin
|
|
Kiitos. Windows on hieman järkevämmän näköinen nyt. :]
nöf nöf
|
|
pnthr
Newbie
|
11. joulukuuta 2007 @ 20:26 |
Linkki tähän viestiin
|
|
Hyvä opas, mutta voiko joku auttaa kun latasin teeman niin tyhmänä menin vaihtaan sen että avaa eri ohjelmalla. Nyt ei pysty enään mitään netistä ladattuja teemoja laittaan. Miten saan laitettua sen oikeeksi muodoksi ku en löytäny. sry Offtopic :(
|
Member
|
21. maaliskuuta 2008 @ 10:55 |
Linkki tähän viestiin
|
|
Kaikki toimi ihan hyvin kunnes rupesin niitä teemoja etsimään koneelta. Ei siis näy tuossa listassa missä näkyy muut windowsin teemat. Yritin jo käsinkin säätää sen eng. kielisen ohjeen mukaisesti mut ei auttanut. Yritän tässä nyt tuota patchia uudestaan asennella ja jotain muuta säätää niin jospa se lähtis skulaamaan.
Intel E4500 2,2GHz
Abit IP-35E
2GB DDR2 800MHz
Club 3D Radeon 3850 256mt
160 GB + 40 GB
NZXT Lexa
400 W Virtalähde
|
|
NakiRider
Newbie
|
12. kesäkuuta 2008 @ 22:29 |
Linkki tähän viestiin
|
|
Moro,
Mikäs on paras MacOsX-teema Vistalle? Kyseessä on siis 32-bittinen Vista.
Niklas
Ps. Erittäin tervetulleita on myös kaikki ohjeet kuinka ihmeessä nuo oikein koneelle asennetaan! :)
Niklas Kiilava
|
|
Mainos
|
  |
|
|
koppine
Newbie
|
31. elokuuta 2008 @ 02:24 |
Linkki tähän viestiin
|
|
Osaisko kukaan opastaa miten noita themejen mukana tulevia shell-tiedostoja voi käyttää? (muokkaa valikoita sun muuta sellaista käsittääkseni)
|