Kuinka DeepBurner-poltto-ohjelmassa viimeistellään levy? Poltin avitiedostoja DVD-RW-levylle ja pystyn katselemaan ja kasittelemään niitä toisella pc:llä. Sitten tein saman, mutta aihiona oli nyt DVD-R-levy. Samaisessa toisessa pc:ssä ei nyt avi-tiedostojen katselu tai haku hakemistosta onnistukaan, vaan kone tulkitsee DVD-R-levyn ikäänkuin tyhjäksi. Onko ongelma nimenomaan viimeistelyssä? Valitsen poltossa nimenomaan "no multisession"-valinnan.
http://www.deepburner.com/?r=support&pr=faq#9 9. How do I finalize a disc? DeepBurner does not support this yet. However, the disk is finalizaed automatically if you're burning in no-multisession mode. Eli toistaiseksi viimeistely ei taida onnistua.
Ok. Kiitos. Eli täytyy etsiä vaihtoehtoinen ratkaisu. DeepBurnerissä oli se mielenkiintoinen puoli, että sillä nopeasti saattoi tehdä yksinkertaisen autorun menu -valikon, jota tässä etsiskelin pari viikkoa sitten.