eli ostin uuden näyttiksen johon poltin väärän biossin ku luulin et vanha ei toiminu vaik se rupes toimii iha hyvi sen iiden tilaamisen jälkee. nyt eilen laitoin sen vanhan kiinni se toimi ihan hyvin aluks nyt mut nyt näyttö on taas mustana mikä vialla ??
jos näytössä ei ole vika niin vika löytyy koneen puolelta. onko mahdollisuutta testata näytön ohjain jossain muussa koneessa tai joku näytön ohjain jolla testata kone. jos näytön ohjain rikki ei sille oikein mitään voi kuin uuden hankkia.
nii tai kone mis on interoitu näyttis suosittelen viemään takuuhuoltoon ja olemaan tietämätön biosin päivityksestä
aattelin ostaa uuden emon mis on integroitu näyttis eli ehdottakaas semmosen alle 75e hintaluokan emoo mis on pci expres 16x ja integroitu näyttis ja s775
h heitin osat pöydälle ni rupes toimii... merkillistä mikä vois olla ?? oisko emolt joku komponentti irti ??
Kerran oli sama ongelma, muistikampojen pinnat kun kävin läpi vanulla, alko pelittämään. Ei pc-maailman alkuaikojen mystiikka ole vielä täysin poissa.
jees tais olla toi vanha näyttis paskana heitin siihe mun uutee uuden biossin.. se on club3d x800rx mut laitoin kummiski ton xt biossin aattelin testaa... toimii nyt sillä saa ilman kellotust 4290 pojoo karkkimarkist paljos saa aito x800xt ?????
mul oli prossu joskus jotenki heikosti kiinni, ni ei tullu kuvaa näyttöön, (yllätys) Varmaankin ollu joku komponentti huonosti kiinni.
juuh toimii nyt ainaki viel on osat taas kopassa mut kyl aattelin silti ostaa uuden emon rupee kyllästyttää toi fujitsun emo...