1. Tämä sivusto käyttää keksejä (cookie). Jatkamalla sivuston käyttämistä hyväksyt keksien käyttämisen. Lue lisää.

Disneyn vuokraleffan äänet eivät kuulu

Viestiketju Digivideo-ongelmat ja -keskustelu -osiossa. Ketjun avasi jokta150 13.11.2005.

  1. jokta150

    jokta150 Member

    Liittynyt:
    12.11.2005
    Viestejä:
    8
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Olemme ihan ensikertalaisia DVD:n katselussa. Ja koetamme katsella Disneyn piirrettyjä vuokravideoita. Leffassa on mukana joku toisto-ohjelma, jolla kokeilimme ensin. Mainosten ajan kaikki toimii hienosti. Mutta leffan itsensä alettua, katsele elokuva-toiminnolla ääntä ei kuulu lainkaan.

    Soitin mökille 17-vuotiaalle "kotinörtille". Hän suositteli kokeilemaan Windows media playerilla. Sama tilanne. Filmejä on kaksi ja kummassakin sama juttu. Hiiren oikeallakaan ei valikosta ole apua, vaikka sieltä kielen voi myös valita. Mikään valikon kielistä ei kuulu. Tekstitykset tulevat normaalisti. Mutta mitäpä on Nalle Puh tai Bambi äidin lukemana. Öh!

    Mikä avuksi. Koko pitkä päivä on tänään aikaa - varmaan osaatte joku auttaa?
     
  2.  
  3. NUIJJA

    NUIJJA Active member

    Liittynyt:
    12.01.2005
    Viestejä:
    4,410
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    66
  4. jokta150

    jokta150 Member

    Liittynyt:
    12.11.2005
    Viestejä:
    8
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Kiitti, toimii ja ilman noita ohjeitten lisäasetuksiakin. Tumpelokin näyttää tässä maailmassa pärjäävän, kun on apua saatavilla :)
     

Jaa tämä sivu