hiiri tekee niin kuuluu sama ääni kun irrottaisi usb:een ja hiiren valo sammu eikä enää liiku. hiiri on logitech mx 510 ja on usb:lla kiinni, koska se toinen juttu on hävinnyt.
kyllä siihen tulee semmonen logitechin ajuri cd. ne saa kyl varmaan myös niiden kotisivuilta. kandee tosiaan kokeilla niitä asennella! edit. niin mun mielestä toi hiiri kuuluu laitta kiinni vasta jossain vaiheessa sitä ajuriasennusta, siis eka kone päälle ja ajurit, ja jossain vaihees pyytää laittaan kiinni sen hiiren... on kokemusta ja on mutua, en oikein muista.
Jos se kesken käytön antoi samanlaisen äänimerkin joka tulee kun usb- laite irroitetaan ja sammui, niin mä kyllä veikkaisin että siitä on johto poikki.
NOTE: MOUSEWARE V9.80 IS ONLY FOR THE MX510 MOUSE http://www.logitech.com/index.cfm/downloads/software/FI/EN,CRID=1792,contentid=8027 ...tosiaan, jos käy kuin perhana kuvaili niin hiiri on tosiaan rikki... tai usb-portti.