eli omistan soundblaster audigy 2:sen (oem) ja ongelmana on se ettei kotiteatterin takakaiuttimista kuulu mitään kun yrittää kalibroida kaiuttimia. Toinen ongelma on ettei voi asentaa uusia ajureita kyseiseen korttiin. Olen liittänyt koaksiaali piuhalla äänikortista vahvistimeen. vahvistin technics sa-dx850.
Miten niin ei voi asentaa uusia ajureita?aika outoa.Kokeile tuolta Auto Update:n kautta,jos sieltä asentaisi.AutoUpdate tukee ainoastaan IE:n selainta. http://www.creative.com/language.asp?sDestUrl=/support/downloads/su.asp
Koaksaalipiuhalla ei tule äänet takakanaviin muuta kuin valmiista monikanaraidoista (esim. DVD leffat), eli jos monikanavaäänet haluat esim. peleistä tuolla kortilla niin etu-, takakajarit ja (SUBI+Centterin) joutuu vetämään erillisillä piuhoilla tuohon vahvariin.