Elikkä onko kaverini kovo rikki? kyseessä on joku 250g kovo, laitan sitte tarkemmin tietoa kun saan selville. Sp2 asennuksen jälkeen winukka ilmoitti kaikki mp3:set ja digikuvat vioittuneiksi ja poisti. Ennen sp2 asennusta ongelmia oli vain joidenkin leffojen kanssa. Kun avasi jonkun leffan aukesi joku muu salaperäinen tiedosto joka sisälsi yli 8h musiikkia, ei siis elokuvan ääniraitaa. Muutenkin kovon tilasta kertoo sekin jotain että kovon formatointiin meni yli 10h ??? Onko jotain ohjelmaa jolla voisi suht nopeasti tarkistaa kovon kunnon? onko siitä vielä peliksi vai pitäisikö sillä heittää vesilintua.
Oletko tehnyt pintatarkistuksen (properties-tools-errorchecking ja rasti kohtaa scan for ...jotain) ettei ole bad sektoreita ? Salaperäinen tiedosto ? Virustarkistus tehty ? Haittaohjelmat poistettu ?
Täältä löytyy Ultimate boot cd jossa diagnostiikkaohjelmia. Sivun alalaidassa linkin valmistajien ohjelmille. http://www.ultimatebootcd.com/