Kellään kokemuksia tuosta härpäkkeestä? Googlella en löytänyt testituloksia suomeksi tai edes englanniksi. http://www.nexustek.nl/aop6400.htm
Omia kokemuksia ei löydy, mutta mitä nyt netistä on tullu luettua pari artikkelia tuosta prosessori tuulettimesta, niin hyvältä vaikuttaa . Sama wempain on verkkokaupassa omassa kategoriassaan kolmanneksi myydyin tuote, eli ei se ainakaan ihan susi voi olla. Ja sitten vielä tuommoinen: "Tollanen NEXUS AOP-6400 AMD 64 CPU COOLER AOP-6400 vois olla iha hyvä vaihtoehto boxed-coolerin tilalle tai sit Zalmanin CNPS7000B-CU" (http://keskustelu.afterdawn.com/thread_view.cfm/200319)
tehokas ja hiljanen, kaveri tilas ton. ei voi moittia itekki meinasin mut säästin rahaa mitäs tuollanen maksaa? en muista enää, mietin että kun Zalman CNPS7000B-CU maksaa halvimmillaan n. 30e ja on ehkä parempi?
Pidempi muutto edessä, niin en tota zalmania kokonsa ja painonsa puolesta haluis laittaa.. Ei kuulemma sovellu jos liikuttelee konetta paljon :I Computeriasta sais tollasen nexuksen nyt 20 eurolla, normaalisti 25-30e. eli ei oo ainakaan hinnalla pilattu.
Kokemusta on tuosta ja aiemmasta Socket-A prossuille tarkoitetusta versiosta, molemmat varsin mukavasti toimineet; hiljaisia ja tehokkaita. Ainoat ongelmat jotka noiden käyttöön liittyen on tullut vastaan, liittyvät tuulettimen alhaiseen pyörimisnopeuteen ja joidenkin emolevyjen paranoiaan niitä kohtaan kun valittavat että prossutuuletin rikkisärkipoikki, prosessori vaarassa kun ei saada tarpeeksi isoa rpm-lukemaa anturalta. (Kannattaa muuten olla varovainen jos joutuu tuollaista irrottamaan prossusta... hopeatahna kun liimaa mokoman aika pirun kovaa kiinni 64-bit prossun isoon alaan, jolloin tumpelommalla on socketti ja prossun nastat vaarassa )