Lähes kaikki tietänevät suomalaisen Star Wreck -ilmaiselokuvan. Scifipläjäystä on ladattu verkosta jo yli neljä miljoonaa kertaa. Elokuvaa tehtailleen tamperelaisen Energia-tuotantoyhtiön mukaan uuden elokuvaprojektin, Iron Skyn levitystapa on vielä auki. Ei ole edes varmaa, tuleeko elokuva pysymään ilmaisena.
Ohjaaja Timo Vuorensola kertoo Tietoviikon haastattelussa, että uuden Rautataivas-elokuvan ... [ lue koko uutinen ]
Lue uutisartikkeli kokonaisuudessaan ennen kuin kommentoit aihetta.
Aika lähellä. DVD:n hintaa voisi alentaa, koska dollari on heikossa kurssissa ja BluRayn nostaa, koska heillä on varaa. Ilmaiset näytteet ovat hyviä. Olen ostanut koko joukon ohjelmia ilmaisten demojen perusteella. Todennäköisesti moni muu tekee samoin. Tekstit muuten pitäisi laittaa irtonaisia. Poltetut tekstit ovat hankalia.
Mä ostan jos 10€ saa, toi on just sopiva summa mitä leffasta viitsii maksaa. Jos blu-ray julkaisuna tulee, niin sitten voi olla hintaa vähän enemmänkin, mielellään kuitenkin 15€ voisi jäädä.
Enpä tiedä tästä mutta se aikaisempi leffa oli mielestäni toteutettu hyvin mutta osittain vitsit vaan oli pirun huonoja, harvoja hyviä oli se "chernobylissä töissä ja mä luulin että se oli termostaatin säätö".
jos HD-lataus olisi mahdollista niin voisi sen 6-10€ maksaa mutta pitäsi olla joku todistus siitä että leffa on aito koska muuten sen arvo olisi käytännössä kuitenkin 0€ ja silloin en välittäisi kyllä maksaa.
tietty jos olisi DVD-versio 10€ ja sen ostaneella oikeus ladata HD-versio... pohdintaa pohdintaa...
kuitenkaan en kotonani voisi/jaksasi ~7Gb tiedostoakaan ladata.