Minkä kokoinen kovalevy suurimmillaan kannattaa laittaa vähän vanhempaan tietokoneeseen, että se toimii hyvin?
No oikeastaan ihan sama. Sen kokoinen mitä emosi tukee. Laita emolevysi merkki ja malli niin eiköhän se tieto jostain löydy. Edit: Ja on se ny p****le kumma jos et pikkuhiljaa opi kirjoittamaan jo parempia otsikoita!!!!
Vaikea kyllä sanoa ku ei tuohon meinaa löytyä edes manuaalia näin yhtäkkiä. On kyllä jo sen verran vanhempi emo että en usko kovin suuren levyn tuossa tunnistuvan.
[bold]Et sattumoisin oo lukenut tuolta kohtaa 5[/bold] http://keskustelu.afterdawn.com/thread_view.cfm/2717
Veikkaisin että tällä hetkellä suurin kovo mikä siihen koneeseen tunnistuu on n. 40Gt tai alle. En tiedä sitten että auttaisko tuo samsungin disk manager tunnistamaan suuremman levyn. On sen verran vanhempi kone että en uskalla sanoa. Tuossa samsungin disk managerista: http://www.samsung.com/Products/HardDiskDrive/utilities/
Ei se maksa. Ne haluaa vain että rekisteröidyt sinne. Googlella löydät kyllä sen ilman rekisteröitymistäkin jostain muualta. Edit: Ja en sitten todellakaan tiedä, että käykö tuo manageri muun merkkisten kovojen kans. Mutta samsungin kovoilla pitäis onnistua.