[bold]miks ainakun katon leffaa koneel ni mun pitää laittaa se ihan sika pieneks u muuten on semmosta pikseli mössöö... käytän bsplayerii...onks siin sit jotai vikaa!?!?!?! voisitteko ystävällisesti vastata.... kiitos jo etukäteen[/bold]
Kaikki pois ja nuo koneelle: http://fin.afterdawn.com/ohjelmat/video_ohjelmat/videocodecit/ffdshow.cfm http://fin.afterdawn.com/ohjelmat/video_ohjelmat/videocodecit/ac3filter.cfm Lisäksi, jos käsittelet itse leffoja, niin asenna nuo: http://fin.afterdawn.com/ohjelmat/video_ohjelmat/videotyokalut/divx_pro_codec_w2kxp.cfm http://fin.afterdawn.com/ohjelmat/video_ohjelmat/videocodecit/xvid.cfm Koita uudelleenkäynnistyksen jälkeen uudeleen, näkyykö paremmin. Jos ei -> leffan laatu on surkeaa. Koodattu alhaisella bittivirralla.
Hmm... Joko on ongelma ratkennu? Jos ei ni sellaista kysyisin että minkäs kokoinen (megoina..?) ja minkäs pituinen(minuutteina) tää videotiedosto on?