miten voin kopioida vhs kasetitilta dvd:lle (philips dvdr 610 tallentava dvd recorder) disneyn tuottamia filmejä kun niissä on jonkinlainen suojaus!kaikki muut onnistuvat.
myös vhs leffoissa on macrovision suojauksia. tarviit jonkun "puhdistajan" vhs ja dvd väliin... VIDEO SIGNAL CLEANER MODULE Order Code: VM106 http://www.velleman.be/
Ostin tuon wellemanin kilkkeen ja hyvin toimii. Tosin tuntuu Disneyn filmit kopioituvan DVD-lle myös ilman sitä. Tallennin on Anttilasta ostettu Tangent DVR-500. NipaN PS. Epäilen että tuo korealaisvalmistaja ei taida haluta maksaa macrovision lisenssimaksuja joten se on jättänyt sen signaalin tunnistamisen sikseen. Tuntuuhan tuo toimivan ihan hyvin ilmankin ja asiakkaatkin on tyytyväisempiä.
ite ostin rakennussarjana (kauan sitten) semmosesta ku suomen elektori tai sinne päin... hintaa en muista. google kova sana
Mulla oli sama ongelma. Tilasin http://www.gamelife.fi tuolta macrovisionin poistajan niin homma toimii ja tuli postiin 2 päivässä. Kokeilin myös DVD:n kopioimista ja semmonen DVD mitä ei muuten suostunu nauhoittaan niin toi dekooderi päälle niin onnistuu.
Vellemanin laitteen ostin Radio Duosta Helsingistä. Rak.sarja maksoi jotain 34 euroa ja valmis koteloineen 54 euroa.