Pakettikone

Viestiketju Uutta tietokonetta ostamassa -osiossa. Ketjun avasi Wolfteam 30.06.2009.

  1. Wolfteam

    Wolfteam Member

    Liittynyt:
    30.06.2009
    Viestejä:
    37
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
  2.  
  3. Leksa94

    Leksa94 Regular member

    Liittynyt:
    25.07.2008
    Viestejä:
    201
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Ei kannata. Saat tolla hintaa ihan hyvän pelikonee osina, mutta, kun kattoo jo tota näyttistä nii huh huh.
     
    Viimeksi muokattu: 30.06.2009
  4. poromise

    poromise Regular member

    Liittynyt:
    08.03.2009
    Viestejä:
    102
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    26
    Tuleeko millaiseen käyttöön?

    Perussääntö on, että pakettikoneiden hinnoissa on reilusti ilmaa. Itse en tuosta maksaisi 400 euroa enempää, kun näytönohjain on täyttä kuraa ja prossukin aika lapanen. Käyhän tuo media-PC:sta, mutta jos käyttöön sisältyy pelaamista, kuvankäsittelyä uudemmilla ohjelmilla tai 3d-mallinnusta tms. ei tuolla tee kyllä yhtään mitään.

    Itse kasaamalla saa aina omiin tarpeisiin räätälöidyn koneen ja halvempaan hintaan kuin paketeissa. Paketeissa tuppaa olemaan liikaa tilpehööriä, jota ei tavallinen käyttäjä tarvitse, kuten peruskäyttöön liian suuri kovalevy ja liiallinen muistin määrä. Kun kasaat itse, et maksa turhasta etkä maksa paskasta.
     
  5. Kokki99

    Kokki99 Regular member

    Liittynyt:
    09.10.2008
    Viestejä:
    4,037
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    46
    Niihän tuon linkin takana mainitaankin että sopii mediakeskus käyttöön. Ja totta puhuvat eipä kelpaa juuri muuhun. Ja saat vaikka samat osat halvemmalla jos itse valitset vaikka Jimm'ssiltä tai nettorilta tai sen sellasilta.
     

Jaa tämä sivu