Juu, en löytänyt muuta parempaakaan aluetta tälle, mutta tosiaan onko kukaan kuljettanut kannettavaa lentokoneessa? En tarkoita että voisi pelata tms sillä, mutta mitä käsimatkatavaroitten tarkistuksessa sanovat, jos näkyy laukun sisässä kannettava tietokone? Kuitenkin luulee että se on pommi ja pitää jättää lentokentälle... :roll:
Siis läppäri menee käsimatkatavaroissa ok. Vinkkinä vaan että ne pyytää ottamaan sen läppärin pois sieltä laukusta ja erikseen läpivalaisuun. Ulkomailla olen joutunut muutaman kerran aukaisemaan läppärin kannen ja he sen sitten erikseen tarkistavat. Lentokoneessahan läppäriä vo ihyvin käyttää mutta luonnollisesti wlanit jne. pitää olla pois päältä.
Jos kuljet tulevaisuudessa paljon esim. työn puolesta koneessa, ni älä hanki 13,3" suurempaa näyttöä.. ei mahdu juuri sillä mini pöydällä työskentelemään.. Turvatarkastuksessa pois laukusta eri hihnalle..That's it.