utorrent latausnopeus paremmaksi.

#1 13.11.2011 @ 14:32
Eli mul on koneella 100 megan netti (speedtesti antoi 95) ja utorrentilla ku imuttelen en oo päässy 3mb/s paremmaksi. Lähettäjistä ei ole ollut ongelmaa, aina ollut runsaasti. Asetusvelhoakin kokeillut, ei auttanut. yhteyksien enimmäismäärän olen nostanut 256 ja per torrent: 256 myös, sekään ei ole auttanaut. latausnopeus on rajaton joten missä siis tökkää, osaako joku auttaa? :)
AfterDawn Ilmoitus
#3 13.11.2011 @ 15:01
oon selaillu noit keskustelui jo ihan tarpeeks, tuloksetta... Helpompaa jos joku henkilökohtasesti pystyis/vaivautuis neuvomaan? :)
Viestiä on muokattu sen lähettämisen jälkeen. Viestiä on muokattu viimeksi 13.11.2011 @ 15:04
#4 13.11.2011 @ 15:13
No ei täällä kumminkaan kukaan sano mitään sellaista mitä ei lue noissa keskusteluissa tai utorrentin virallisilla sivuilla,foorumi ja faq osiossa.

Ei se minun vika ole josset osaa/ymmärrä.
#5 18.11.2011 @ 11:56
Lainaus, alkuperäisen viestin kirjoitti kaleppo:
No ei täällä kumminkaan kukaan sano mitään sellaista mitä ei lue noissa keskusteluissa tai utorrentin virallisilla sivuilla,foorumi ja faq osiossa.
Kyllähän näissä nopeuksissa saa neuvoa. Vai saako?

E.typoja
Viestiä on muokattu sen lähettämisen jälkeen. Viestiä on muokattu viimeksi 18.11.2011 @ 11:57

Kone: AMD Athlon II X3 450 3.2GHz, RAM 4GT , AMD Radeon HD 6450 1GT , 1Tt Kovo , Win7 Ultimate 64Bit
#6 18.11.2011 @ 11:59
Saa,ei sitä ole kielletty,tuntuu vaan typerältä kun on lukemattomat kirjoittelut samasta aiheesta.

Ei se minun vika ole josset osaa/ymmärrä.
#7 18.11.2011 @ 15:40
Lainaus, alkuperäisen viestin kirjoitti ronsu11:
oon selaillu noit keskustelui jo ihan tarpeeks, tuloksetta... Helpompaa jos joku henkilökohtasesti pystyis/vaivautuis neuvomaan? :)
uTorrentin asetusvelhossa laitat liittymäsi lähetysnopeuden (ei latausnopeutta). Jos on 100/10 liittymä niin asetukseen 10 Mbit/s ja klikataan "Tallenna & sulje", jolloin asetukset tulee oikeiksi. uTorrentin asetusvelhossa suoritetaan myös alempi testi, jolloin nähdään onko uTorrentin portti avoinna.

Jos lataajia on selvästi enemmän kuin jakajia, niin silloin latausnopeus ei välttämättä ole hyvä 100/10 liittymässä koska lähetysnopeus on 10x pienempi kuin latausnopeus.
Tämä viestiketju on suljettu, johtuen siitä, että ketjun uusimmasta viestistä on kulunut yli 180 vuorokautta. Käytännössä tämä tarkoittaa sitä, että et voi vastata tähän viestiketjuun lainkaan.

Mikäli sinulla on lisättävää tai kysyttävää tähän samaan aiheeseen liittyen, ole hyvä ja aloita aiheesta uusi viestiketju tämän sivun kautta.

Tilaa AfterDawnin viikoittainen uutiskirje.