Hamachi korkea ping peleissä

#1 6.2.2011 @ 14:04
Noniin eli kun yhdistän kaverin tekemälle servulle cs 1,6 (hostaajan pitää kirjottaa sv_lan 0) hamachin ip.llä niin pingi näyttää noin 500. Jos minä taas teen servun ja kaveri tulee sinne niin sen ip näyttää samoin. Rate asetuksilla tuasta saatiin sellaset 200 pois joten pingi on nyt 300 Netissä peli toimii täysillä grafiikoilla moitteettomasti samoin botteja vastaan. Ollaan myös kokeiltu eri versioita hamachista sekä re-instaaltu cs monta kertaa.


Info

Hamachin versio: 2.0.3.89
Palomuuri:ESET smart security 4.0.437.0 (poissa käytöstä pelin aikana ei auta asiaa)
2 megan netti
Kone skannattu ccleanerilla easyclenarilla ja virustentorjuna ohjelmalla.
Ei riipu koneen tehoista.
Pelit joita kokeiltu ja todettu sama ongelma: Cs 1.6 Half-life uusimmat aidot versiot.
Käyttöjärjestelmä: Windows XP.
eikä ole mitään muita ohjelmia päällä kun pelataan.
Ollaan saatu pelaamaan kun mulla oli vielä mun vanha pommikone.
Sama vika kahdessa eri taloudessa.
hamachia pystyy kyllä pingata ja se sanoo vastaus isännältä 5.192.XXX.XXX: tavuja=32 aika=125(välillä piikkejä 125-500 noin joka kymmenes on korkea) TTL 128


kiitos jo etukäteen vastauksistanne! Ja kysykää jos tarttette lisä infoa :)
Viestiä on muokattu sen lähettämisen jälkeen. Viestiä on muokattu viimeksi 6.2.2011 @ 19:10
AfterDawn Ilmoitus
#2 12.2.2011 @ 12:32
heti kellään ei oo mitään sanottavaa ku kirjootti ettei palomuuri estä kovia nörttejä (y)
Tämä viestiketju on suljettu, johtuen siitä, että ketjun uusimmasta viestistä on kulunut yli 180 vuorokautta. Käytännössä tämä tarkoittaa sitä, että et voi vastata tähän viestiketjuun lainkaan.

Mikäli sinulla on lisättävää tai kysyttävää tähän samaan aiheeseen liittyen, ole hyvä ja aloita aiheesta uusi viestiketju tämän sivun kautta.

Tilaa AfterDawnin viikoittainen uutiskirje.