Elikää tarttis uutta näytönohjainta et pääsis pelaa rtcw 2 peliä. Hintaa sillä sais olla 1 - 250e. Nykynen näytön ohjain on NVIDIA GeForce 8600 GT Speksit: BIOS: Valmistaja Phoenix Technologies, LTD Versio 5.11 Suoritin: AMD Athlon 64 X2 5000+ Muisti: 3072MB RAM Directx 9.0c Emolevyn malli: Asus NARRA2 Ja väylä taitaa olla PCI-Express X16 Kysykääs jos jotain puuttuu ja niinku ylhääl lukee peli käyttöön
Ja kaupunkilais pellelle voi olla mahdoton tehtävä avata ruuveja. Sam varmaan jättää se uusi näyttiskin ostamatta, niin ei tarvi sitten ikinä sitä koppaa avata.
No mitä sitä turhia ku kukaa ei oo ees ehdottanu mitää näyttistä mitä ostaa ni eikai sitä sit tarvii ees avaa voi sitä muuallaki kirjottaa tommost paskaa
No mitä tähän sanos. Aika pirun vaikeeta ehdottaa näyttistä kun ei tiedä mikä virtalähde on koneessa. Että alas nyt vaan kiltisti aukoa sitä koppaa jos haluut niitä järkeviä ehdotuksia.
Ei todellakaan ole turhaa. Nimenomaan poweri määrittää sen, kuinka tehokasta näyttistä sinne kannattaa tunkea. Jos liian virtasyöpön näyttiksen pistät poweriin nähden, saattaapi jäädä näyttö pimiäksi.
No eipä sillä powerilla oo väliä ku jos se on liian pieni ni ostan siitä samantien isomman et eikös se riitä tästä aiheesta ja löysin yhe iha oivan ja halvan kyl tollaki luulis pelin pyörivän? http://www.jimmspc.fi/tuote/EN9600GT/HTDI/512M?t=false
Tost sun pelistä ei ole mitään käryä. mut ellet koppaa jaksa aukoa, ni miten sen näyttiksen sinne ajattelit tunkea? Ihan fiksua silleen tul täältä kyselemään näytönohjainta ellei ole yhtään yhteistyökykyä. Et onnea sulle sen poweris kanssa. Itse suosittelen sulle tätä näin aluksi. Voit toki jatkaa keskustelua fiksummin, tai siirtyä vaikkapa suomi24.fi sieltä löydät varmasti osaavaa porukkaa tämänkin asian tiimoilta. Sen verran vielä. ettei tuosta 9600:sesta paljoa iloa ole, ellet sitten wanhoja pelejä pelaa, jotka toiminevat integroiduillakin näyttiksillä.
Minulla olisi 4850 ati radeonin näyttö ollut kiinni koneessa 4 päivää mutta päätinkin ostaa 295 GTX näyttiksen ja kone on jo laitettavana että tosta saisit 100€ näyttiksen ja 550W virtalähteen 50€ kaikki osat on tallessa ja toimii moitteettomasti jos kiinnostaa niin ota yhteyttä mahdollisimman pian, siinä olisi koko setti hirveeseen ali hintaan muttakun en niitä enää tarvii niin ajattelin jos jotakuta kiinnostaa.