Topaz ja muutamat muut videotiedostot aiheuttavat virheilmoituksen

Viestiketju Windows -ongelmat -osiossa. Ketjun avasi Unune 26.12.2009.

Viestiketjun tila:
Viestiketju on suljettu.
  1. Unune

    Unune Member

    Liittynyt:
    11.05.2009
    Viestejä:
    22
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Ongelmana on tiettyjen videotiedostojen aiheuttamat Windowsin virheilmoitukset ja se, etten kyseisiä tiedostoja onnistu katsomaan, samankaltainen virheilmoitus tulee sillä hetkellä käyttämältäni ohjelmalta kun sitä yritän.

    Ruutuun siis tulee ilmoitus Windows Explorerin kohtaamasta ongelmasta kun avaan kansion, jossa esimerkiksi tälläinen topaz-tiedosto sijaitsee. Työskentelyä voi jatkaa jos ilmoitukseen ei kiinnitä huomiota, mutta jos yritän avata tiedoston, antaa ohjelma (esimerkiksi Media Player) samanlaisen virheilmoituksen, eikä ala pyörittää tiedostoa.

    Kyseinen ongelma koskee ainakin topaz- nimisiä tiedoja mutta muissakin tiedostomuodoissa on ongelmia, niistä en erityistä nimieä onnistunut löytämään.

    Ongelma on kohtalaisen häiritsevä joten jos jollain on vastaavasta kokemusta, ottaisin avun mielelläni vastaan.
     
  2.  
Viestiketjun tila:
Viestiketju on suljettu.

Jaa tämä sivu