Perhana kun harmittaa että Q6600:a ei enää valmisteta. Olis pitäny tilata kone aiemmin niin olis saanu kerralla kaikki osat. Nyt tässä tuskissani tuumailen että onko jotain kauppaa mistä tuota makupalaa vielä sais ostaa. Onko tietoa? Siis nimenomaan G0 stepping. Niin kävi jo kerran sillälailla että Hintaseuranta näytti että sitä Bulldogista vielä sais. Tilasin sen ja sitte huomasin että se oliki Q8200... Palautukseen lähtee.
Nojaa. No mites kun esim. miulla on C2Q Q9550@ 4,2GHz. Aika paljon saat laittaa sotaratsulle kelloa et kestää perässä.
No kyl se varmaa ne päihittää mut eihän tääkää maksa enää ku 200€ ja kellottuu aika hullusti joten ei oo hinnalla pilattu.
Nyt kyllä pistit pahan . Taitaa jäädä kaivelemaan mieltä tuo ehdotus... Mutta taidan silti pysyä samalla kannalla. Niin, olisko tietoa mistä sen Q6600:n vois ostaa? Voiskohan jossain kaupassa sitä vielä varastossa olla vaikkei valikoimassa enää näkyiskään?
En oo kyllä pitkään aikaan nähny enää missää verkkokaupoissa myytävän. Huuto.netistä voi löytyä joitain.
Mhz/mhz teho on aika lähellä Phenom II:n lukemia ainakin niissä testeissä kun P2 ilmestyi. Edelleen hyvä kivi kellotettuna.