Juu eli tarttisin VARMAN tiedon näiden emolevyn ja prosessorin keskinäisestä yhteensopivuudesta, sillä edellinen prosessorin osto meni siten pieleen, että emo tukikin vain 95W prosessoreja. http://www.systemastore.fi/product_info.php?cPath=1_7_497&products_id=54549 Ja http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM3Plus/M5A78LM_LX/#CPUS Kiitos!
Prossu on emon tuettujen listalla. Paljon varmempaa tietoa ei voi antaa. Emo sulla vissiin on jo? Jos ei, niin hankkisin kunnon emon, niin ei tarvitse välittää prossujen yhteensopivuudesta.
No kun se kerran löytyy tuolta emon tiedoissa olevasta yhteensopivuuslistasta, niin ei täällä kukaan varmaan pysty olemaan sen varmempi, kun tuon opuksen tiedot. EDIT: olinpa hidas