Ihan aluks et oon uus täällä. Laitoin ton näytönohjaimen mukaa ku ajattelin, että ois turhaa tehä uus viesti siihen. Eli tässä perus tiedot: Tämän hetkiset: Emolevy / Motherboard: Intel G31/G33/G35/P31/P35 CPU: Intel Pentium Dual CPU E2200 @ 2.20GHz Näytönohjain / Graphics Card: Intel G33/G31 Express Chipset Family Uudet: Emolevy / Motherboard: BIOSTAR A880GZ AM3+ AMD 880G HDMI SATA 6Gb/s Micro ATX AMD Motherboard CPU / Suoritin / Processor: AMD Athlon II X2 260 Regor 3.2GHz Socket AM3 65W Dual-Core Desktop Processor ADX260OCGMBOX Näytönohjain / Graphics Card: SAPPHIRE Radeon HD 6670 1GB 128-bit DDR3 PCI Express 2.1 x16 HDCP Ready Video Card (11192-22-20G) Kysyin kaverilta (yheltä foorumilta) jos tietäs minkälai näytönohjain pitäs saaha että voisin pelata "kunnon" pelejä koneella. Tiiän semmosen että Intel:lin näytönohjaimet ei oo pelaamiseen tarkotettu (jos olen oikeassa). Asiaan, se kaveri sano, että tämmönen vaihos kannattaa tehä mitäs mieltä te muut ootte? Sanoi, että pelien kuten: COD- sarjat, Assassin's Creed, Sniper Elite V2 sun muut pitäs noitten kanssa toimia.
Siiskö olet ostanut nuo uudet osat jo? Noh, olit tai et niin kehotan prossun vaihtamaan tähän. Sitten riippuen ihan budjetista niin katsoa sitä näytönohjainta.
En ole ostanut. Kysyn teiltä, että kannataako. Ja se kaveri sano, että kaikki kuuluu yhtee, en oikee saanu selvää mutta tarkotti, että ne kanttis kaikki hommat yhtee nii sais hyvi toimii. "All 3 of those components (CPU, GPU and Motherboard) are needed, theyre all compatible with eachother" Sain käsityksen, että kaikki pitäs olla.
Riippuu tietenkin hinnasta, jos saat nuo muutamalla kympillä niin miksei. (Itse tarjoisin noista korkeintaan 60€). Ja muistithan tuosta puuttuu. Auttamattomasti "vanhaa" kamaa eikä tuolla kyllä huippupelejä pelailla, voit unohtaa bäfät sunmuut samantien. Jos et tarvi kuin emon, prossun ja näyttiksen niin ne saat uuten noin 400€ hintaa, ja tuolla hinnalla saat jo jotain käyttökelpoista. Nuo osat mitä sanoit sopii nettikoneeseen tai htpc-koneeseen, ei pelaajalle. Edit: Mielenkiinnosta kysyn paljonko se kaveri pytää tuosta paketista?
Ei se noita myymässä oo. Se vaa kerto, että mitä suosittelis ostaa. Mitäs ite suosittelisit? Eli tarkotus ois päässä pelaa pelejä kuten MW3.
hah,noilla se ei varmaan kunnolla edes pyöri,ati,no mistä sitä tietää,kun mw3:han toimi kahvinkeittimelläkin,... itse sanoisin,että phenom 965BE 115e am3+ emolevy 970 piirisarjalla 80e prossulle cooleri 25e 4gb ddr3 ramia 25e radeon 6850 140e
Siis tarkotus oli, että tulis pelkkä näytönohjain, koska nykynen on liian huono (nyt tuli tietoon, että RAM:miakin). Toimiikos toi radeon 6850 ILMAN mitään lisäosia tai uutta emolevyä / prosessoria? EDIT: Eli toimiiko toi Radeon 6850 tän kanssa: BIOSTAR A880GZ AM3+ AMD 880G HDMI SATA 6Gb/s Micro ATX AMD Motherboard?
[/quote]Siis? Ostitko ton emon jo? Ja mitä nyt oikein haluat edes ostaa? Ja millä budjetilla?[/quote] Pyörittääkö / toimiiko ton Radeon 6580 kanssa esim MW3?