Ulkoinen kiintolevy hakusessa. Kysymys 1 Löytyy sata ja USB3 minun emolevystä. Sellainen kiintolevy mihin teen Koneen varmuuskopiot + valokuvia. USB3 mieluusti tai jos on sata liitin ja USB molemmat olisi kiva ^^ Koneen kiintolevy on 1 tera eli ei suurempaa tarvi, minimi 500g. Kysymys 2 Kuulokkeet hakusessa lähiaikoina. Tulee pelailuun ja musiikin kuunteluun. Kysymys 3 Emolevy johon voi tehä SLI kokoonpanon minkälainen Power on hyvä sellaiseen? Siinä kysymyksiä, Kiintolevy tulee minulle kuulokkeet myös. Emolevy kaverille ^^
SATA välttämätön? Ulkosissa levyissä voi olla eSATA. "Ulkonen SATA". Voithan ostaa SATA-kovon ja sille USB 3 kotelon. Voit pistää koteloon tai koneeseen sisälle. Emon hinta? Prossuks tulis (hinta)? Millaset näyttikset?
http://www.verkkokauppa.com/popups/prodinfo.php?id=3719 Suosittelen Sennheiseria ja AKG:tä. Siis poweri vai emo? Jotain hintaa pitäs kyllä olla.
eStata tarkoitin. Sellainen emolevy jolla pelittää vaikkapa kaksi GTX 460 hyvin. Poweri jolla kyseinen setti toimii hyvin ja päivitys varaa on. AMD kokoonpano kyseessä. Hinta/laatu suhde osia hakusessa eli mahdollisimman alhainen hinta ominaisuuksista tinkimättä. Kiitos kuuloke ehdotuksista. Sennheiserista on hyviä kokemuksia lähden siltä puolen haeskeleen.
Miksi AMD ja SLI on huono kokoonpano. Tietääkseni maksaa paljon vähemmän kuin Intel kokoonpano. X6 Prossu ja kaksi GTX 460 on halvempi, kuin Intel ja yksi GTX460 AMD paketti olisi paljon tehokkaampi ja halvempi. Vai onko SlI emolevy, niin kallis ettei kannata AMD prossulle ostaa?
Nvidia ei oo suunnitellu piirisarjoja vähään aikaan, AMD:n piirisarjat ei tue SLI. Seuraa et AMD-puolella SLI-tuki vaatii ikivanhan Nvidia:n piirisarjan jota ei ei mitään järkee ostaa. 460 GTX SLI on muuteki aika turha ratkasu, jos ei omista yhtä 460:a valmiiks. Et AMD puolella kantsii unohtaa SLI. Nvidian emoilla ei tee mitään eikä AMD:n piirisarjat tue SLI.