Morjesta! Eli kääntyisin enemmän tietävämmän porukan puoleen..? Tarkoituksena olisi kasata n. 800€ kone jolla voisi jo jotenkin grafiikkaa käsitellä, itsellä ei ole tämän hetkisistä komponenteista oikeastaan minkäänlaista hajua että mikä mahtaa olla hintaisekseen ja suorituskyvyltään hyvä. Jokainenhan varmaan osaa hintalapun perusteella arvata että mikä on hyvä! Joten voisiko joku antaa neuvoa millaista pakettia kannattaisi katsoa? Intelin vai AMD prosessoria? Kummasta kannattaa maksaa? Ja näytönohjain on näköjään tullut loputon määrä nettikauppoihin, joista ei osaa katsoa missä riittää suorityskyky ym. Kiitoksia avusta jo etukäteen!
http://img403.imageshack.us/img403/6308/nimetn.jpg Käyttöjärjestelmää tuossa setissä ei sitten ole. Sori tuo huono kuva, zoomaa vaan niin näkyy
En kyllä usko, että tarvii 450W poweria, ota corsair 400w ellei toi ollu modulaarinen, koska modulaarisesta voi jopa pistää sen 20e lisää.