polttava asema ja "poista laite turvallisesti"

Viestiketju PC:n rautaan liittyvä keskustelu -osiossa. Ketjun avasi beilis 10.11.2009.

  1. beilis

    beilis Member

    Liittynyt:
    24.04.2007
    Viestejä:
    54
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    eli kun koneen oikeessa alareunassa on "poista laite turvallisesti" ja kun aukasen sen niin sielä on toi levyaseman pitkä nro sarja mitä tuolle pitäis tehdä.. miksi se sitä sinne herjaa. voisiko toi syy liittyä mitenkään polttamiseen kun yritän polttaa jotain ni kestää paljon kauemmin kun enne toi polttamine poltti kerran jopa 1,5h tuntia ja hermot meni sama tapahtuu kaikilla poltto ohjelmilla tuntuu vaan et levy jää jurraa sinne loppu elämäx ja alhaalla kun siäl on se buffer niin se menee laidasta laitaan .. nyt kun asema on pois ni silti tonne koneen oikeelle alas jää tohon poista laite turvallisesti ton aseman sarja nro tai mikä nyt onkaan.. olisiko aseman vaihto edessä??
     
  2.  
  3. beget

    beget Regular member

    Liittynyt:
    15.10.2005
    Viestejä:
    646
    Kiitokset:
    1
    Pisteet:
    28
    Kannattaa kokeilla toisella asemalla, sillä tuo voi olla vain sekaisin oleva käyttöjärjestelmä. Siltikin tuo taitaa kallistua hajonneeseen asemaan.

    Toinen asia mikä helpottaa paljon ymmärrettävyyttä, on välimerkit. Pisteiden ja pilkkujen käyttäminen on kannattavaa, sillä sinun tekstiäsi sai lukea useaan otteeseen ennen kuin alkoi ymmärtää mistä puhuit.
     
  4. Jannejt

    Jannejt Moderator Ylläpitäjä

    Liittynyt:
    10.02.2005
    Viestejä:
    5,045
    Kiitokset:
    6
    Pisteet:
    118
    Jatkossa parempia otsikoita, kerrataan säännöt ;)
     

Jaa tämä sivu