1. Tämä sivusto käyttää keksejä (cookie). Jatkamalla sivuston käyttämistä hyväksyt keksien käyttämisen. Lue lisää.

Pientä päivittelyä

Viestiketju PC:n rautaan liittyvä keskustelu -osiossa. Ketjun avasi Escaladus 19.08.2012.

  1. Escaladus

    Escaladus Regular member

    Liittynyt:
    07.12.2009
    Viestejä:
    947
    Kiitokset:
    20
    Pisteet:
    28
    Nykyinen kokonpanoni näkyy sigussa.


    Tulevaisuuden suunitelmissa on SLI setti "660ti"

    Eli nyt olisin ostamassa tämän

    Ja samalla haluan osta uuden emolevyn ja ajattelin osta tämän LINK

    Onko kellään kokemusta tästä vai onko parempia ehdotuksia?

    Ja samalla meinasin uusia powerin, koska luultavasti XFX650w ei riitä SLI setille + muut SSD ja HDD ja yms.

    Kaksi vaihtoehtoa on tiedossa
    yksi
    kaksi


    Onko kellään parempiä ehdotuksia?
     
  2.  
  3. Jouko?

    Jouko? Moderator Ylläpitäjä

    Liittynyt:
    14.07.2004
    Viestejä:
    3,858
    Kiitokset:
    32
    Pisteet:
    78
    Kyllä riittää tuo XFX:n 650W tuolle sli-setupille.. Riittäs vissiin jopa kolmelle kortille :) http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-670-2-and-3way-sli-review/4

    Ainakin tuo näyttis on laatuvehje jota olet ostamassa.. Tosin ainakin oma TwinFrozr III tuuletin on kohtalaisen äänekäs jos sen antaa puhista yli 65% nopeudella mutta harvoin se nousee niin korkealle.
     
    Viimeksi muokattu: 19.08.2012
  4. Escaladus

    Escaladus Regular member

    Liittynyt:
    07.12.2009
    Viestejä:
    947
    Kiitokset:
    20
    Pisteet:
    28
    Samalla päivitän tyttöystävän konetta minun vanhoilla osilla, niin ajattelin itseleni osta modulaarisen PSUn :D

    NEXUS powerit on kuulema hiljaiset ja laadukat :) Eli ostan varmaankin ton 850w mallin (jossain vaheessa).

    Kiitos vastauksesta ja tosta linkista =)

    Mut mitäs toi emolevy? En ole koskaan omistanut MSI emoja. Soveltuuko se kellottamiseen hyvin? Kun tolla nykysisella asrokilla onnistuu, mutta ei mikä unelma ole.
     

Jaa tämä sivu