1. Tämä sivusto käyttää keksejä (cookie). Jatkamalla sivuston käyttämistä hyväksyt keksien käyttämisen. Lue lisää.

Lacie Internet Space 1TB ei toimi

Viestiketju PC:n rautaan liittyvä keskustelu -osiossa. Ketjun avasi bbwolf1 15.05.2010.

  1. bbwolf1

    bbwolf1 Member

    Liittynyt:
    29.04.2007
    Viestejä:
    10
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    11
    Terve,
    mulla on ollut Lacie Internet Space 1TB kovassa käytössä noin vuoden. Uusin nettiyhteyteni ja samalla uuden A linkin, jonka jälkeen Lacie ei käynnistynyt koska IP osoite oli muuttunut. Kirjauduin Lacie serverilleni internetin kautta ja muutin IP soitteen sieltä, MISTAKE.

    Nyt koneeni ei löydä kovoa eikä kirjautuminen netissäkään toimi. Voiko tuon jotenkin resetoida ilman että tavaraa häviää. Kaikki vinkit tervetulleita, olen todella käsi koneiden kanssa.
     
  2.  
  3. sir_kar

    sir_kar Member

    Liittynyt:
    11.09.2007
    Viestejä:
    32
    Kiitokset:
    0
    Pisteet:
    16
    Tässä nyt ainakin manuaali network space 2:een. Toimiiko tuo network assistant, löytääkö kovosi? A-linkistä et kerro muuta, mutta kokeillaan oletuksilla: iske selaimen osoiteriville 10.0.0.2, salasanaksi password. Sieltä pitäisi löytyä LAN-puolet laitteet ja niiden IP:t, kuten tietokoneesi ja network space. Ota network spacen IP talteen, kirjaudu ulos ja lyö osoiteriville nyt se IP. Pääsetkö kovon kirjautumisruutuun? Jos et, kokeile myös http://networkspace2
     

Jaa tämä sivu